1%
Logo akcji 1%

Czy wiesz, że możesz nam pomóc rozwijać Edukację Medialną, przekazując 1% swojego podatku? To bardzo proste - wystarczy, że w zeznaniu podatkowym podasz nasz numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Scenariusze zajęć, ćwiczenia, materiały

Aplikacja „Mobilne bezpieczeństwo”

Jak można się dowiedzieć z lekcji „Aplikacje”, aplikacje mobilne często żądają od nas dostępu do najróżniejszych informacji i funkcji telefonu. Aplikacja na Androida „Mobilne bezpieczeństwo” pokazuje, które aplikacje żądają takich uprawnień i w związku z tym wymagają od nas największego zaufania.

Aplikację można pobrać z platformy F-Droid, ze sklepu Google Play albo bezpośrednio z naszej strony.

Aplikacja dostępna jest na wolnej licencji GNU AGPL 3.0, jej kod źródłowy można pobrać z naszego publicznego repozytorium git.

Co zrobić z aplikacjami, którym nie ufam?

Zwykłe niechciane aplikacje można po prostu odinstalować. Trudniej jest z aplikacjami systemowymi lub dodanymi przez operatora, których usuwanie jest zablokowane.

W celu zdjęcia takiej blokady i usunięcia tego rodzaju niechcianych aplikacji konieczne byłoby uzyskanie kontroli nad swoim urządzeniem, czyli uprawnień root.

Chcesz wiedzieć więcej?

Przygotowaliśmy zestaw materiałów edukacyjnych składających się z programu mobilnego bezpieczeństwa, scenariuszy lekcji i poradnika-samouczka. Dowiesz się z nich więcej m.in. o tym, jakim aplikacjom można ufać, jakie są ich koszty oraz jak chronić swoją prywatność.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
Aplikację wykonała firma Samsung.