Serwis Edukacja Medialna zawiera scenariusze, ćwiczenia i materiały do prowadzenia zajęć w szkołach, domach kultury i bibliotekach.

Tworzymy pierwszy kompletny program do prowadzenia edukacji medialnej w Polsce. Materiały powstały na bazie Katalogu kompetencji opracowanego w ramach projektu Cyfrowa Przyszłość. Obecnie serwis zawiera ponad 235 lekcji dla wszystkich etapów edukacyjnych: wychowania przedszkolnego, nauczania początkowego, starszych klas szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Wszystkie materiały zamieszczone w serwisie Edukacja Medialna są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach. Można je bezpłatnie przeglądać, ściągać na swój komputer, a także dostosowywać do własnych potrzeb i udostępniać innym.

Serwis prowadzony jest przez Fundację Nowoczesna Polska pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Współpraca

Chcesz dowiadywać się o nowościach na stronie edukacjamedialna.edu.pl? Zostaw nam swój adres mailowy.

Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby i organizacje zainteresowane edukacją medialną:

Kontakt z nami:
edukacjamedialna [at] nowoczesnapolska.org.pl.

—-

Przekaż 1% podatku na serwis edukacjamedialna.edu.pl

Fundacja Nowoczesna Polska posiada status Organizacji Pożytku Publicznego dzięki czemu na rozwój serwisu edukacjamedialna.edu.pl można przekazać 1% swojego podatku. W tym celu należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28). W zeznaniu należy podać nazwę:

Fundacja Nowoczesna Polska
oraz numer z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) 0000070056

Przekaż darowiznę na edukację medialną

Każda wpłacona kwota zostanie przeznaczona na rozwój zasobów naszego serwisu. Wystarczy dokonać przelewu na konto:

Fundacja Nowoczesna Polska
ul. Marszałkowska 84/92 lok. 125