1%
Logo akcji 1%

Czy wiesz, że możesz nam pomóc rozwijać Edukację Medialną, przekazując 1% swojego podatku? To bardzo proste - wystarczy, że w zeznaniu podatkowym podasz nasz numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Scenariusze zajęć, ćwiczenia, materiały

Wielki Turniej Edukacji Medialnej

W nowym roku szkolnym (2014/15) zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w II edycji Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej. Rejestracja szkół, bibliotek i domów kultury zainteresowanych udziałem w turnieju ruszy w październiku, a pierwszy etap konkursu odbędzie się w listopadzie 2014 r.

Aby otrzymywać aktualne informacje na temat Turnieju wypełnij formularz kontaktowy.

Konkursy zakończone

Lekcja digitalizacji – czyli to, co na papierze w twoim komputerze!

Rozstrzygnięcie konkursu

Razem z firmą Auto ID, dystrybutorem programu ABBYY FineReader, zapraszamy nauczycieli w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do poruszenia na lekcjach tematu digitalizacji.

Aby wziąć udział w konkursie:

Na nauczycieli i uczniów czekają nagrody rzeczowe związane z digitalizacją.
Termin nadsyłania prac konkursowych: 14 czerwca 2013.
Więcej informacji an stronie www.finereader.pl/lekcja-digitalizacji.

wróć na górę

MediaLog

Relacja z warsztatów w Mediatece START-META.
Zobacz nagrodzone prace.

Zadanie konkursowe: reklama internetu

Dlaczego uważamy, że trzeba reklamować internet? Ponieważ wiemy, że wciąż wiele osób nie wykorzystuje w pełni jego możliwości, nawet jeżeli posiadają w domu komputer podłączony do sieci. Postarajmy się ich przekonać, że warto! Pokażmy jak internet pomaga nam na co dzień uczyć się, komunikować z innymi, realizować nasze pasje.

Autorów 10 najlepszych prac zaprosimy na warsztaty w MultiCentrum warszawskiej Mediateki START-META, na których będzie można zaprogramować robota, stworzyć własną animację i remiks.

Co?
Reklama może być przygotowana w dowolnej formie, np. podcastu, bloga, filmu, strony internetowej lub infografiki. Będziemy oceniać skuteczność zastosowanych technik reklamowych, oryginalność podejścia do tematu i wykorzystanie multimediów.

Kiedy?
Prace na konkurs można nadsyłać do 6 maja 2013 roku. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej do 15 maja.

Kto?
W konkursie mogą wziąć uczniowie szkół gimnazjalnych, którzy wezmą udział w zajęciach edukacji medialnej prowadzonych w szkole, bibliotece, domu kultury lub innej instytucji.

Konkurs MediaLog został zrealizowany w ramach programu Akademia Orange prowadzonego przez Fundację Orange.

wróć na górę