1%
Logo akcji 1%

Czy wiesz, że możesz nam pomóc rozwijać Edukację Medialną, przekazując 1% swojego podatku? To bardzo proste - wystarczy, że w zeznaniu podatkowym podasz nasz numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x
Scenariusze zajęć, ćwiczenia, materiały

Fundacja Nowoczesna Polska oraz Collegium Civitas zapraszają uczniów i uczennice szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w bezpłatnych dwudniowych warsztatach z zakresu edukacji medialnej i cyfrowej.

REKRUTACJA WSTRZYMANA na czas weryfikacji zgłoszeń uczestników.

Celem warsztatów jest rozwój kompetencji młodzieży w zakresie komunikowania się, współpracy, myślenia krytycznego i kreatywnego rozwiązywania problemów oraz działania innowacyjnego. Udział w nich pozwoli również chętnym uczniom i uczennicom przygotować się do udziału w Olimpiadzie Cyfrowej.

Warsztaty odbędą się we wrześniu 2018 roku. Zajęcia prowadzone będą w siedzibie Collegium Civitas w Warszawie przez wykładowców uczelni. Pierwszy dzień poświęcony będzie poszczególnym obszarom kompetencji medialnych i cyfrowych, wyodrębnionych w Katalogu kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych*:korzystaniu z informacji, relacjom w środowisku medialnym, językowi mediów, bezpieczeństwu w sieci, prawu autorskiemu i medialnemu, ekonomicznym aspektom działania mediów oraz kompetencjom cyfrowym. Drugiego dnia tematyka warsztatów skupi się wokół tematu przewodniego III edycji Olimpiady Cyfrowej: prawnych i ekonomicznych aspekty działania mediów.

W warsztatach mogą wziąć udział uczniowie i uczennice szkół średnich w wieku 15-19 lat, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy oraz prześlą komplet dokumentów.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Uczestnicy i uczestniczki będą mieli zapewnione obiady i ubezpieczenie NNW. Osobom z miejscowości oddalonych od Warszawy o ponad 50 kilometrów zapewnimy wyżywienie (2 obiady i 1 kolacja), nocleg (między dniami warsztatu) oraz transport.

Zachęcamy do rozwiązania testu wiedzy. Po jego wypełnieniu otrzymasz zindywidualizowane komentarze do udzielonych odpowiedzi, dzięki którym dowiesz się, nad jakimi kompetencjami powinieneś/powinnaś popracować.

Więcej informacji na temat warsztatów znajdziesz w Regulaminie.

Masz jakieś pytania? Napisz do nas: warsztaty@nowoczesnapolska.org.pl lub zadzwoń: (22) 465 15 35.

Rozwiąż test

Zgłoś się na warsztaty

Zapraszamy też do skorzystania z elearningowego szkolenia, które pomaga w rozwinięciu wiedzy i kompetencji medialnych i cyfrowych. Kompetencje te są niezbędne do skutecznego komunikowania się – nadawania i odbierania komunikatów poprzez różnego rodzaju media. Te kompetencje pozwalają nam stawać się odpowiedzialnymi i kreatywnymi użytkownikami nowych technologii.

Kurs e-leraningowy